malarstwo Zimmerman

Sztuka w Białymstoku Białystok 19 marca 2009

Józef Zimmerman malarz z Białegostoku

Białystok malarz

Galeria im. Sleńdzińskich w Białymstoku.

ul. Waryńskiego 24 A
15-461 Białystok

Galeria im. Sleńdzińskich w Białymstoku. organizuje cykl spotkań "Spotkania czwartkowe" prezentująceŻycie artystyczne Białegostoku Tematem spotkania 19 marca 2009 r. był Józef Zimmerman.

wieczór Józefa Zimmermana   galeria prezentuje Józefa Zimmermana    Józefa Zimmermana w galerii Slędzińskich  

Wieczór w sposób żywy i interesujący poprowadziła pani Joanną Tomalską kustosz z Muzeum Podlaskiego.
W prowadzeniu pomagała pani Izabela Suchocka z Galerii Sleńdzińskich, która wcześniej gromadziła zdjęcia obrazów i dokumentów i opracowywała prezentację życia i twórczości Zimmermana.
W czasie wieczoru pokazywane były slajdy z dokumentami i zdjęciami ilustrującymi życie malarza i nauczyciela. Było pokazywane też wiele prac malarskich i rysunkowych. Głównie o tematyce pejzażowej. Wśród prac rozpoznawano fragmenty konkretnych miejsc w Białymstoku zwłaszca dzielnicy Bojary, gdzie mieszkał artysta. Oprócz slajdów było też pokazane 5 obrazów. Jednym z nich był portret króla Stanisława Augusta wypożyczony dzięki uprzejmości Muzeum Szkolnego przy VI Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku.
Miłym i niezwykle cennym akcentem było, że w czasie spotkania do rozmowy włączały się osoby z publiczności. Były to osoby pamiętające Józefa Zimmermana i jego żonę Władysławę, dawni sąsiedzi lub ich potomkowie.
Wiele niezwykle cennych uwag jak również zdjęć i dokumentów wniósł opiekun Muzeum Szkolnego, dzieląc się swą wiedzą na temat szkoły, która była pierwszym miejscem pracy J.Zimmermana w zawodzie nauczycielskim i przez lata pozostawała najważniejszą szkołą z którą był związany.

Galeria im. Sleńdzińskich

Relacja z wieczoru poświęconego Józefowi Zimmermanowi na podstawie audycji Radia Białystok

Tagi:
wieczór autorski, malarz, Białystok, Sztuka, malarstwo, białostoczanie, Podlasie, Waryskiego, artysta, Białostockie, obrazy olejne, spotkanie, wykład, podlaskie, prelekcja, galeria, twórca, kultura, miasto, placówki kulturalne, wystawy, pejzaże, twórczość artystyczna, plastyk, nauczyciel, wychowawca, białostoczanin, widoki Białegostoku, rysunki

malarz białostocki